Ahoj, ja som Sofi

toto je zopár riadkov o mne...


Narodila som sa v roku 2011. S tenisom som začala na jar v roku 2016, keď som mala 4,5 roka. Na tenis ma prihlásili ocko s mamkou, keďže som navštevovala škôlku so športovým zameraním a videli vo mne pohybové nadanie. Už pri prvotných meraniach, jednou tetou z Prešovskej Univerzity, Fakulty telesnej výchovy, som mala nadpriemerné hodnoty svalovej hmoty, oproti mojim kamarátom.

V SŠMŠ sme veľa športovali a práve tam bol položený základ mojích pohybových vlastnosti. Medzi denné aktivity sme mali zaradenú gymnastiku, všeobecnú pohybovú prípravu, lyžovanie počas zimy a plávanie priamo v škôlke. A to všetko pod dohľadom odborníkov – trénerov. Najviac ma bavil tanec, kde nás viedol Erik Seman. Trénovali sme 3x do týždňa, no po roku som tanec obmedzila, keďže sa mi prekrývali termíny s tenisovým tréningom.


Okrem tenisu veľmi rada lyžujem, stále milujem tanec a užívam si aj bicyklovanie. Vo voľnom čase, ktorého nemám veľa, občas len tak „vaľuškujem“ pred telkou. Rada si pozriem tínedžerské filmy, prípadne romantiku. Televízne prenosy z WTA turnajov si užívam, ak hrá niektorá z mojich obľúbených hráčok, tak zápas pred telkou prežívam emotívne. Nerada pozerám zápasy mužov. Ženský tenis je krajší.


Mojím veľkým snom je stať sa vrcholovou tenistkou. Viem, že musím veľa trénovať. Ocko s mamkou veľa pracujú, aby som ja mohla hrať tenis, ktorý milujem. Aby sme to spolu zvládli, určite budeme potrebovať aj pomoc dobrých ľudí. Rodičia mi preto založili občianske združenie, kde na môj rozvoj a športovú prípravu môže prispieť ktokoľvek. Ak ste dobrý človek a chcete mi pomôcť na ceste za mojim snom, tak kontaktujte mojich rodičov. Kontakty nájdete v pätičke týchto stránok.


Všetky myšlienky a ich podstata, v tomto texte o mne, sú moje. Ocko ich však upravil do podoby, ktorá by bola čitateľnou pre dospelákov.

Ak sa ti páči môj príbeh, daruj mi 2% z tvojej zaplatenej dane.

ĎAKUJEM PARTNEROM

Veľká vďaka patrí partnerom, ktorí nezištne podporujú môj športový rast. Bez nich by to bolo oveľa ťažšie. Aj vďaka partnerom môžem mať kvalitnejšiu prípravu a vycestovať na zahraničné turnaje.

Sofi M. Tennis
Občianske združenie

Ipeľská 18
040 01  Košice

KONTAKTY

Email: sofi(a)sofim.sk
Tel.: +421 908 667 866   

Designed with Mobirise website maker